• Čokoládová jízda

• 28.06.2024 06:08
        • Během projektových dnů se skupinka 17 žáků druhého stupně zaměřila na čokoládu. Prozkoumali proces výroby čokolády, z kakaových bobů si vyrobili vlastní čokoládu, upekli si dezerty brownies, vyrobili si čokoládová lízátka, navštívili Velkolosinské pralinky, ve velkém čokoládovém kvízu si ověřili své znalosti a ke konci na ně čekala velká ochutnávací soutěž s deseti příchutěmi čokolád. Závěrečnou tečkou potom bylo zhlédnutí nového filmu Wonka.

Urbanová Hana a Petr Grygar
        • Videa III.A

• 11.06.2024 18:02
        • Děti ve 3.A se v tomto projektu staly režiséry, scénáristy, herci i kameramany. Jejich úkolem bylo natočit krátké video podle vlastního scénáře. Na pomoc si mohly vzít celou rodinu nebo kamarády. Uveřejňujeme dvě ukázky z našich prací od Honzy Kahleho a Marcela Hubáčka.
          Dubaj Marcel.mp4
          Honza K.1.mp4
          Eva Košťálová
        • Polytechnický den

• 01.06.2024 12:08
        • V úterý 28. 5. se žáci 7. ročníku zúčastnili „polytechnického dne“. Jejich úkolem bylo vytvořit výrobek určený k sezení. Žáci byli rozděleni do skupinek a zhostili se tohoto úkolu velice dobře. V dřevodílně panovala skvělá atmosféra a práce jim šla pěkně od ruky. Posuďte sami, jak se jim to povedlo.
          Šárka Jančíková
        • TÝDEN AUSTRALSKÉ KULTURY

• 29.05.2024 16:19
        • Týden australské kultury, který probíhal od 13. do 17. května 2024, byl bohatý na výukové programy určené pro žáky prvního i druhého stupně.  Hlavní program se uskutečnil ve čtvrtek 16. května, kdy zástupci jednotlivých tříd měli možnost prezentovat své práce o Austrálii. Tento program byl doplněn hrou na didgeridoo pana Miroslava Hepila a tancem australského domorodce v podání Amálie Indrové. Fotografie a více informací o doprovodném programu najdete v přiloženém dokumentu. Všem zapojeným do jednotlivých aktivit moc děkujeme za skvělé výkony a těšíme se na další ročník, který bude věnován Skandinávii.

Týden australské kultury - fotografie a doplňující informace.pdf
          Ivana Mertová Pobucká a Petr Grygar
        • Týden australské kultury - sbírka pro ohrožená zvířata v Austrálii

• 13.05.2024 13:47
        • V pondělí 13. května u nás ve škole začíná „Týden australské kultury“ a při této příležitosti bychom Vám chtěli oznámit výtěžek sbírky pro ohrožená zvířata v Austrálii. Tato sbírka probíhala od začátku března do konce dubna. S Vaší pomocí se nám podařilo vybrat 14 300 Kč. Chtěli bychom Vám moc poděkovat a současně Vám také říci, že si vážíme Vašeho zájmu o křehkou přírodu naší planety. Také bychom chtěli poděkovat Zoo v Praze, jejíž prostřednictvím se vybraná částka dostane přímo do Austrálie na záchranné projekty. Ještě jednou velké poděkování od nás.
          Žáci třídy 5.B

• Severovýchod 484/26