• Holocaust - projektový den pro žáky 9. ročníku

• 29.01.2024 10:36
      • Projektový den se uskutečnil v pátek 19. ledna a byl určen žákům 9. tříd, kteří se s tématikou šoa již seznamovali v hodinách dějepisu. Celý den nebyl jen o doplnění dalších znalostí o této tragické kapitole moderních dějin, ale i o prožitku, diskuzi a reflexi.

• Úvodní hodina splnila úkol motivační, obsahem byla i skupinová práce s pojmy o holocaustu. Poté následoval blok workshopů, ve kterých žáci pracovali na jednotlivých tématech dle zadání vyučujících a příslušných předmětů. Závěrečná hodina byla věnována nejenom reflexi, pozitivnější atmosféru navodil třeba zpěv Terezínské hymny..

Děkuji zúčastněným žákům za vstřícný přístup k tomuto tragickému, a tedy velmi náročnému tématu.

Velké poděkování patří všem, ale hluboce smekám především před kolegyněmi Veronikou Valáškovou, Anetou Janákovou as Lucií Sittovou, bez kterých by realizace tak náročného díla nebyla vůbec možná. Mnoho hodin volného času věnovaných tvorbě náplně workshopů, ale i pomoc při organizaci projektu ukazuje na entuziasmus, kterého je v našem školství jako šafránu. Mockrát děkuji.

Domnívám se, že jsme si naším projektovým dnem více než kdy jindy připomněli Mezinárodní den památky obětí holocaustu, který připadá na sobotu 27. ledna.

Jaroslav Vít, vedoucí projektu

• Zpět na seznam článků